Мін’юстом здійснюється контроль за дотриманням порядку державної реєстрації бізнесу та нерухомості

Дата: 02.05.2018 11:05

Мін’юст передав функції щодо реєстрації бізнесу та нерухомості місцевій владі, нотаріусам та акредитованим суб'єктам, залишивши за собою функцію контролю.

Контроль за діяльністю державних реєстраторів, уповноважених осіб суб’єктів державної реєстрації у сфері реєстрації бізнесу та нерухомості здійснюється Мін’юстом шляхом:

- розгляду скарг, поданих відповідно до Закону України «Про звернення громадян»;

- моніторингу в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

- розгляду обґрунтованих подань територіальних органів Мін’юсту.

Підставою направлення до Мін’юсту обґрунтованого подання, крім іншого, є скарга особи з вимогою про поновлення своїх прав і захист законних інтересів, порушених рішеннями, діями або бездіяльністю державних реєстраторів, діями або бездіяльністю уповноважених осіб суб’єктів державної реєстрації.

У разі виявлення під час розгляду обґрунтованого подання порушень порядку державної реєстрації бізнесу та нерухомості контроль здійснюється шляхом проведення камеральної перевірки.

Наказ Мін’юсту про проведення камеральної перевірки в обов’язковому порядку розміщується на офіційному веб-сайті.