Тальнівське відділення ДПІ Звенигородського управління ГУ ДПС у Черкаській області

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує

Як документально підтвердити знищення (втрати) товарів внаслідок дії обставин непереборної сили у період дії воєнного, надзвичайного стану?

Відповідно до п. 32 прим. 1 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) тимчасово, протягом дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, не вважаються використаними платником ПДВ в неоподатковуваних ПДВ операціях або операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, товари, придбані в оподатковуваних ПДВ операціях, знищені (втрачені) внаслідок дії обставин непереборної сили у період дії воєнного, надзвичайного стану.

15:10:10 25.07.2024

Жителі Черкащини задекларували право на податкову знижку до повернення з бюджету 15,5 млн грн

Жителі Черкаського регіону поступово декларують право на податкову знижку. В. о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід нагадує, що податкова знижка – це можливість повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб із доходів у вигляді заробітної плати за певні послуги упродовж звітного року. Так, із 1 січня нинішнього року є змога отримати податкову знижку за витратами 2023-го. Для цього до 31 грудня цього року необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

15:08:25 25.07.2024

Військовий збір: від платників Черкащини до державного бюджету надійшло 470,3 млн грн

До державного бюджету за перше півріччя 2024 року від платників Черкащини надійшло 470,3 млн грн військового збору. За словами очільника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимира Жавріда, надходження за пів року на обороноздатність країни перевищили показники аналогічного періоду минулого року на 21 млн грн. А це, зокрема, є свідченням відповідальної позиції роботодавців, які в межах легалізації зайнятості офіційно виплачують зарплатню найманим працівникам.

16:34:44 23.07.2024

Етична поведінка держслужбовця

Від ціннісних основ державно-управлінської діяльності, етичної обґрунтованості управлінських рішень, моральних якостей державних службовців, рівня їх етичної культури залежить ступінь довіри до владних структур. Етика держслужбовця має вагому антикорупційну спрямованість.

14:07:37 10.07.2024

Майже 14 млрд гривень податків сплатили платники Черкаської області

За січень-червень 2024 року платниками Черкаської області до бюджетів усіх рівнів сплачено 13 954 млн грн податків, зборів та платежів. У порівнянні з показником січня-червня 2023 року до бюджетів спрямовано на 25,9 відс., або на 2 868 млн грн податків більше.

16:28:56 02.07.2024

Чи є базою нарахування ЄСВ вартість подарунків, безоплатно переданих роботодавцем працівникам?

Головне управління ДПС у Черкаській області звертає увагу, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (Закон № 2464) платниками ЄСВ є роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, які використовують працю ФО на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань). Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464 базою нарахування ЄСВ для зазначених платників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108).

07:44:08 28.06.2024

Листування з ДПС у смартфоні

Надсилайте листи та звернення до контролюючого органу через мобільний застосунок. У розділі «Послуги» вам доступна можливість надіслати лист до контролюючого органу:

07:42:30 28.06.2024