24 листопада відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодомору

Дата: 26.11.2018 08:31

Свічку пам’яті на знак пам’яті про людей, які загинули в 1932 – 1933 роках внаслідок штучного голодомору, запалили представники міської ради, районної державної адміністрації, районної ради та всі небайдужі.
Під час мітингу настоятель храму Святих апостолів Петра та Павла Михайло Василюк відслужив панахиду за спокій душ, замучених голодомором. Присутні вшанували пам’ять про загиблих від мору голодом хвилиною мовчання. До пам’ятника жертв Голодомору та політичних репресій представники влади поклали вінки.
На початку XX століття Україна зазнала непоправної втрати: три голодомори – 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років призвели до загибелі майже 20 мільйонів українців.
Голод 1932-1933 років виявився найжахливішою зброєю масового знищення селянства, якою скористався тоталітарний режим в Україні.
Внаслідок цього масового вбивства, за статистикою, загинуло близько 10 мільйонів українців. Тоді, навесні 1933 року, в Україні щодня помирало голодною смерттю до 25000 людей, щогодини – близько 1000, щохвилини – 17 осіб. Середня тривалість життя українців у 1933 році становила 7,3 року в чоловіків та 10,9 року в жінок. Внаслідок голодомору в Україні не народилося мільйон дітей. 11 тисяч сіл стали безлюдними.
Сьогодні обов’язком кожного є забезпечення належного вшанування жертв, постраждалих від голодоморів, наголосила під час мітингу начальник відділу культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації Тальнівської міської ради Ганна Михайлова.
Всі ми повинні докласти всіх зусиль, щоб наше майбутнє покоління завжди пам’ятало і ніколи не забувало цих страшних уроків історії, сприяти глибокому усвідомленню громадянами причин та наслідків геноциду українського народу, з метою недопущення повторення в майбутньому масштабних проявів насильства над людьми.