«Я візьму той рушник…»

Дата: 28.11.2018 08:15

«Я візьму той рушник…»
Саме під такою назвою в Тальнівській ЗОШ I-III ст. №2 пройшло родинне свято у 7 класі. Проводила захід учитель Надія Підгорна та музичний керівник Наталя Михайлова.
В гості до школярів завітала майстриня народної вишивки Лідія Задояна.
Рушник на стіні, хліб і рушник – одвічні людські символи. Хліб – сіль на вишитому рушникові – то висока ознака гостинності українського народу. Кожному хто приходив із чистими помислами, підносили цю давню слов'янську святиню. Вишитий рушник створював настрій, був взірцем людської працьовитості. З рушником ушановували появу немовляти в родині, виряджали в далеку дорогу батька, сина, чоловіка й коханого, шлюбували дітей, зустрічали рідних і гостей; проводжали людину в останню путь. Молодята на весіллі ставали на рушник. Про це співалося в українських піснях.
Такі заходи проводяться з метою розширення знання дітей про українські народні традиції, виховання любові до свого працелюбного, талановитого народу.