Тальнівська міська територіальна громада
Тальнівська міська територіальна громада

Зустрічаємо птахів, закликаємо весну

Дата: 20.03.2019 09:02
Кількість переглядів: 309

20 березня – у день весняного рівнодення, як  і щороку, вихованці  ДНЗ №4 «Світлячок» зустрічають з вирію птахів, які, як вірили наші пращури, на своїх крилах приносять весну. До цього святкового дійства вихованці, разом із своїми наставниками готуються заздалегідь. Виготовляють птахів із паперу, соломи, тканини, солоного тіста. Із справжнього тіста печуть обрядове печиво «жайворонків».  А в цьому році ще й приготували святковий пиріг, прикрашений птахами та «драбиною» – символ Трипільської культури – сходи до Неба, до Раю, до Ірию, щоб птахи швидше повернулися з вирію.

Закликаючи птахів, діти кидали їм пучки соломи «на гніздо» та зерно. Все дійство супроводжувалося піснями, загадками, рухливими іграми, дитячими примовками,  оповідками, приказками, прислів’ями, скоромовками про птахів. Згадали і всюдисущу сороку, яка на Сорок Святих (22 березня) – іменинниця.

Під кінець святкового дійства прийшла і сама Весна – від сьогоднішнього дня повноправна господиня землі. Разом з нею всі діти прикрасили територію дитсадка виготовленими птахами.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора