Тальнівська міська територіальна громада
Тальнівська міська територіальна громада

День пам'яті і примирення

Дата: 08.05.2019 11:10
Кількість переглядів: 298

8-9 травня 2019 р. в Україні відзначають День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75 річницю вигнання нацистів з України. 

 У ці дні ми вшановуємо мужність і жертовність тих, хто пройшов палаючими фронтовими дорогами, на чию долю випали тяжкі роки окупації та пекло нацистських концтаборів, хто в післявоєнні роки відроджував тисячі перетворених на руїни українських міст і сіл.
Війна для України почалася 1 вересня 1939 р. із нападу нацистської Німеччини на Польщу. Цього дня німецька військова авіація бомбардувала Львів та інші міста.
Внесок українського народу у перемогу над нацизмом неможливо переоцінити: під час бойових дій та в полоні загинуло від трьох до чотирьох мільйонів військових, підпільників і цивільних; від чотирьох до п’яти мільйонів цивільних загинуло через окупаційний терор та голод у тилу; близько п’яти мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, частина з них не повернулася на Батьківщину.
Загальні втрати України у тій війні оцінюються у 8-10 мільйонів життів. Кількість українських жертв можна порівняти із населенням сучасної Австрії.
Українці боронили Україну проти загарбників у арміях Польщі, СРСР та УПА, Канади і Франції, Сполучених Штатів Америки та Чехословаччини, на фронтах Європи, Північної Африки та Південно-Східної Азії, на Тихому та Атлантичному океанах.
«Скільки б не спливало часу, ми пам’ятаємо ту війну і схиляємо голови перед подвигом наших героїв, які захистили у боях рідну землю, ця пам’ятна дата має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням того, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією», - зазначила в.о. міського голови Альона Белінська.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора