22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Дата: 22.06.2019 07:59

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни — день пам'яті в Україні. Відзначається у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця. Регламентовано Указом Президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні».
  Всеукраїнською хвилиною мовчання вшановують пам’ять загиблих у цей день та  приспущують державні прапори України із чорними стрічками на будинках та спорудах органів та установ державної влади.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму.

«Війна приносить лише кров, горе й страждання. Маємо робити все, щоб вона не стала для наступних поколінь звичним явищем життя», – зазначив Президент України Володимир Зеленський.