Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"" інформує

Дата: 04.07.2019 09:21

11 червня 2019 року в газеті «Урядовий кур’єр» (№108) опубліковано постанову Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 року №485 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів Українивід 3 квітня 2019 р. №293»

Відповідно до прийнятих Урядом України змін НАК «Нафтогаз України» для виконання спеціальних обов’язків, покладених на суб’єктів ринку природного газу Положенням про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. № 867 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 98, ст. 3226, № 92, ст. 3052) (далі - Положення), ціна природного газу для цілей пункту 12 Положення дорівнює мінімальному значенню з чотирьох (без податку на додану вартість):

Ц = MIN (Цмерт; Цueex; Цнакпр; Цпсо),

де Ц - ціна продажу/постачання природного газу на кожний газовий місяць, яка дорівнює мінімальному значенню з чотирьох: Цмерт або Цueex, або Цнакпр, або Цпсо;

Цмерт - середня митна вартість імпортного природного газу, що склалася у процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України, за підсумками газового місяця, шо передує місяцю продажу/постачання, яка публікується Міністерством економічного розвитку і торгівлі;

Цueex - середньозважена ціна місячного ресурсу природного газу для газового місяця продажу/постачання за результатами електронних біржових торгів на Товарній біржі “Українська енергетична біржа” до початку цього газового місяця;

Цнакпр - середня арифметична ціна продажу/постачання природного газу акціонерним товариством “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” для промислових споживачів за умови попередньої оплати до періоду поставки газу, що діяла у газовому місяці, який передує місяцю продажу/постачання;

Цпсо - ціна, розрахована за формулою, наведеною у пункті 12 Положення;”.

У зв’язку з цим повідомляємо про таке.

Мінекономрозвитку відповідно до абзацу п’ятого статті 252.8 Податкового кодексу України, до 10 числа місяця, наступного за податковим (звітним) перідом, має розміщувати на своєму офіційному веб-сайті у спеціальному розділі інформацію щодо середньої митної вартості імпортного природного газу, що склалася у процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України за податковий (звітний) період (Цмерт), яку передає Державна фіскальна служба до 5 числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом.

Що стосується значення Цueex, Українська енергетична біржа повідомила Компанію, що інформація стосовно рівня середньозваженої ціни місячного ресурсу природного газу для газових місяців продажу/постачання природного газу надаватиметься до 10 числа місяця продажу/постачання газу.

Таким чином, виникає ситуація, коли значення показників Цмерт та Цueex розраховуються не Компанією, а іншими особами і це створює ризики відсутності такої інформації для своєчасного визначення ціни на природний газ.

Враховуючи наведене, повідомляємо, що Компанія, виконуючи постанову Кабінету Міністрів України від 05.06.19 №485, визначатиме ціни на природний газ на кожний місяць та опубліковуватиме їх у Прейскуранті, що розміщується на офіційному сайті Компанії, лише за наявності всіх чотирьох цінових показників, які застосовуються у зазначених Змінах.