Сексуальне насильство під час війни – це зброя окупантів та воєнний злочин

Дата: 06.06.2023 15:49

Фото без описуСексуальне насильство під час війни – це зброя окупантів та воєнний злочин.

За час повномасштабного вторгнення сотні жінок, чоловіків та дітей вже постраждали від насильства, скоєного російськими військовими.

Та жоден з постраждалих не винен у тому, що сталося. Всім їм потрібна допомога та підтримка.

Якщо маєте можливість:

• розкажіть постраждалим про те, що можна отримати безоплатну медичну, психологічну, соціальну та правову допомогу,
  • підкажіть, куди звернутися по допомогу, та допоможіть зробити перший крок, але на тисніть на людину і не змушуйте її ні до чого,
  • допоможіть звернутися за правовою допомогою.

Система безоплатної правової допомоги надає консультації з правових питань та може призначити адвоката, послуги якого будуть безоплатні.

Звернутися до системи БПД можна безоплатно та конфіденційно:

Сексуальне насильство під час війни – злочин, який не має терміну давності, тому звернутися можна будь-коли. Ми поруч, щоб допомогти.

—-------

Сексуальне насильство під час війни – це зброя окупантів та воєнний злочин.

Жоден з постраждалих не винен у тому, що сталося. Ізоляція та стигматизація* цих людей неприпустимі.

Усім потрібна допомога та підтримка.

Якщо маєте можливість:

• Розкажіть постраждалим про те, що можна отримати безоплатну медичну, психологічну, соціальну та правову допомогу.
  • Підкажіть, куди звернутися по допомогу, та допоможіть зробити перший крок, але на тисніть і не змушуйте ні до чого.

Як звернутися до системи БПД:

Воєнні злочини не мають терміну давності, тому звернутися можна тоді, коли людина буде готова.

*Стигматизація — негативне виділення суспільством людини.