ШЕВЧЕНКО Микола Володимирович

28 липня 1962 року – 24 травня 2016 року

ШЕВЧЕНКО Микола Володимирович

волонтер, громадський активіст

народився 28.07.1962 року в м. Тернопіль, але життєва стежина у 2004 році привела його у м. Тальне.

Микола Володимирович був звичайним підприємцем. Але відзначався активною громадянською позицією. Коли почалася Революція Гідності Микола Шевченко одним із перших вирушив на Майдан. Допомагав чим міг, був у вирі подій. Тільки він міг витримати 72 години перебування за кермом, щоб доставити необхідне: дрова, одяг, їжу.

З перших днів загострення ситуації на Сході країни, Микола Шевченко перебував на передовій волонтерської роботи: возив допомогу бійцям на найважчі ділянки східного фронту. Згодом підписав контракт. У травні 2015 року був тяжко поранений, проходив лікування та реабілітацію.

5 травня 2016 року отримав посвідчення УБД.

24 травня 2016 року раптово обірвалося життя відомого далеко за межами Тальнівщини волонтера Шевченка Миколи Володимировича.

Похований у м. Тальне.

На пам’ятному знаку Героям Небесної Сотні встановлено меморіальну дошку.

Нагороджений відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» (посмертно).

А також медаллю «Учасник Євромайдану», медаллю волонтера «За гідність та патріотизм», відзнакою УПЦ Київського патріархату «За жертовність та любов до України» (посмертно).

Рішенням Тальнівської  районної ради  М.В. Шевченку присвоєно  посмертно звання «Почесний громадянин Тальнівщини».