З 24 по 30 квітня триває Всесвітній тиждень імунізації.

Дата: 24.04.2024 12:28

Вакцинація — це безпечний та ефективний спосіб захисту дітей та дорослих від небезпечних інфекційних хвороб таФото без опису їхніх ускладнень.

🔷 Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від 10 небезпечних інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та гемофільної інфекції типу b. Дорослі мають кожні 10 років ревакцинуватися від дифтерії та правцю.

🔶 Вагітним пацієнткам і тим, хто планує вагітність, а також людям, з якими вони живуть, варто зробити профілактичні та рекомендовані щеплення. Зокрема, до зачаття — КПК, якщо вакцинальна історія невідома, та від вірусу гепатиту В. У третьому триместрі — від правця, дифтерії, кашлюка, і це стосується всієї родини. Вагітним та їхнім родинам також потрібно робити бустерні щеплення від COVID-19 та сезонну вакцинацію проти грипу.