Порядок визнання   бійцями-добровольцями осіб, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України

Дата: 04.09.2018 13:04

визнання   бійцями-добровольцями осіб,

Порядок визначає процедуру визнання бійцями-добровольцями осіб, зареєстрованих на території Черкаської області, які перебували станом до 15.04.2015 у складі добровольчих формувань.

Бійцями-добровольцями згідно з цим Порядком може бути визнано осіб, які перебували станом до 15.04.2015 у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувались для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, але в подальшому не ввійшли до складу добровольчих формувань  згідно з переліком, визначеним Антитерористичним центром при СБУ та Генеральним штабом Збройних Сил, не були включені до складу Збройних Сил, МВС, Національної поліції, Національної гвардії та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів (далі - бійці- добровольці).

Рішення про визнання особи бійцем-добровольцем ухвалюється комісією з питань розгляду матеріалів про визнання   бійцями-добровольцями осіб, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України (далі – Комісія).

Для визнання бійцем-добровольцем особа повинна надати Комісії такі документи:

• заяву-анкету встановленого зразка про визнання бійцем-добровольцем;
  • дві фотокартки 3х4;
  • копію паспорта;
  • копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або копію сторінки паспорта з відповідною відміткою;
  • заяву про надання згоди на обробку персональних даних;
  • довідку командира добровольчого формування про особу заявника, що входила до складу цього підрозділу, із зазначенням терміну перебування в зоні проведення антитерористичної операції;
  • письмові свідчення не менше як двох свідків з числа осіб, які в один період часу з такою особою брали участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій, або інваліда війни, або учасника війни, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що підтверджують участь в антитерористичній операції заявника;
  • інші матеріали, які засвідчують безпосередню участь заявника  в бойових діях на Сході України (фото-, відеофіксація), факти отримання поранень, контузій, каліцтв (за наявності).

Бійцями-добровольцями визнаються особи, зазначені у пункті 2 цього Порядку, в разі залучення їх до проведення антитерористичної операції на термін не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення.

Особи, які брали участь у виконанні бойових завдань в умовах безпосереднього зіткнення з противником, що підтверджується документами, зазначеними  у пункті 5 цього Порядку, а також які отримали поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальше виконання ними відповідних завдань, визнаються бійцями-добровольцями незалежно від кількості днів залучення їх до проведення антитерористичної операції.

Відсутність документів, визначених пунктом 5 цього Порядку, або їх недостовірність є підставою для відмови у визнанні бійцем-добровольцем.

Звертатись  за детальною  інформацією до Служби надання соціальних послуг Тальнівської міської ради.