Тальнівська міська територіальна громада
Тальнівська міська територіальна громада

МУЗЕЙНІ НОВИНИ

Дата: 03.05.2020 21:59
Кількість переглядів: 292

 

Завдячуючи зацікавленості жителів тальнівщини, відвідувачів, волонтерів у розвитку Тальнівського музею історії, в 2019 році музейний фонд Музею поповнився майже на 1000 одиниць основного фонду.
В період карантину наукові працівники, фахівці Музею проводять наукову атрибуцію даних предметів. Це дослідження, яке є невід'ємною частиною обліку музейних предметів і має на меті визначення характеристик предмета, його автора (за наявності), хронологічної належності, достовірності та автентичності, виявлення документального, інформаційного підтвердження його ознак і віднесення предмета до певної групи зберігання.
На сьогодні здійснено атрибуцію більше 150-ти предметів декоративно-ужиткового мистецтва, це вишиті рушники, вишиванки, предмети одягу та ін. Закінчено наукову атрибуцію творів Михайла Грушевського «Історія України-Руси» в одинадцяти томах, які люб’язно подарував Музею Валентин Гордєєв.
Одне з почесних місць в історії української науки і культури кінця ХІХ – початку ХХ ст. по праву належить Михайлу Сергійовичу Грушевському – видатному вченому, історику, політику. Будучи уже відомим ученим, М.С. Грушевський згадував, що над створенням «суцільної історії України» він почав вперше задумуватись ще у студентські роки. Реалізація цієї думки стала для Грушевського завданням його життя. Робота над першим томом «До початку ХІ віка», який вийшов з друку наприкінці 1898 р., тривала два роки. В кінці ХІХ - на початку ХХ ст. побачили світ наступні томи цього видання. Хронологічні межі багатотомної історії України-Руси охоплюють час від доісторичної доби і до кінця 50-х рр. ХVІІ ст.
Праці М.С. Грушевського з історії України були на рівні світової історіографії, вони спонукають до справжньої творчої роботи і нових наукових пошуків. Вся творча спадщина вченого і нині вражає надзвичайною актуальністю її повчального змісту для сьогодення.
Шановні відвідувачі Музею, приходьте, читайте, пізнавайте! Наукова бібліотека Тальнівського музею історії до ваших послуг.
Погодьтеся, ІСТОРІЯ – то цікаво!!!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора