Олег Солодько: "Вакцинація потрібна, бо може врятувати ваше життя"
У зв’язку з активним розгортанням вакцинальної компанії від COVID-19 в Україні, про вакцинацію на Тальнівщині декілька запитань були адресовані директору Комунального некомерційного підприємства "Тальнівська багатопрофільна лікарня" Тальнівської міської ради Олегу Солодьку.
Як триває кампанія вакцинування на Тальнівщині, як вакцинували вперше і яким має бути продовження?
- Перші дози вакцини AstraZeneca (CoviShield) в Тальнівську лікарню були ввезені 4 березня, тоді і були провакциновані перші 50 чоловік, відповідно використавши 5 флаконів вакцини (1 флакон містить 10 доз).
Щеплення отримали: 22 працівника КНП "Тальнівська багатопрофільна лікарня" ТМР, 15 – КНП «Тальнівський ЦПМСД» ТМР та 13 – працівників швидкої допомоги. Через 4 тижні з дати першої вакцинації всі вони мають пройти ревакцинацію.
4 березня вакцинувались ті, що не хворіли на COVID-19 , що перехворіли, але не мають імунітету і працівники, які надають допомогу хворим на COVID-19 - для них це більш необхідно. В наступний раз будуть вакцинуватись всі інші працівники, - за бажанням. Щеплення проходить добровільно.
Введення перших доз вакцини 4 березня 2021 року здійснювала єдина сформована бригада, що пройшла навчання в Центрі громадського здоров’я при Міністерстві охорони здоров’я - це Звенигородська бригада з центру первинної медичної допомоги. Зараз вже їх 6 на область, кожна з них охоплює меншу територію, що є більш ефективно.
Загалом вакцинування здійснюється відповідно до дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України із врахуванням пріоритетності доступу до вакцинації.
Що стосується щеплення медиків, то всього на Черкащині планується щепити 7 тис.360 медиків. Станом на 10 березня 2021 року було щеплено 1479 чоловік.
Коли орієнтовно планується наступне щеплення медперсоналу?
- Очікуємо в перших числах квітня, коли відбудеться ревакцинація працівників. Можу сказати, що бажаючі на вакцинацію вже є і якщо назбирається певна кількість, кратна кільком десяткам, ми будемо запрошувати бригаду і будемо вакцинувати медичних працівників.
Як почувають на даний час себе провакциновані? Чи є ускладнення?
- Як правило, сьогодні вакциновані добре переносять щеплення.
Приблизно від двох до двадцяти відсотків пацієнтів скаржаться на так звані місцеві реакції на місці ін'єкції. До них належить, наприклад, почервоніння, набряк або ущільнення. У десяти відсотків вакцинованих спостерігають загальні реакції: підвищення температури, симптоми, подібні до грипу, шлунково-кишковий дискомфорт або збільшення лімфатичних вузлів. Однак ризик ускладнень після щеплення набагато нижчий, ніж ризик захворювання.
Вакцинація - єдиний спосіб подолати коронавірус та уникнути ускладнень від хвороби. Завдяки вакцині ми маємо шанс зупинити пандемію і зберегти життя нашим громадянам!
І нарешті: коли зможе вакцинуватися пересічний громадянин громади? Як записатись на послідуюче щеплення?
- В Україні розроблена дорожня карта впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19 для забезпечення належного та рівного доступу до ефективної вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19 для всього населення України, яке має його отримати, а також для контролю пов’язаних з цим процесів. Записатися до листа очікування вакцинації від COVID-19 сьогодні може кожен бажаючий через додаток «Дія» - онлайн-сервіс державних послуг, або через національний контакт-центр МОЗ, зателефонувавши на номер 0 800 60 20 19. При цьому треба вказати свої дані, зокрема номер телефону та сферу діяльності. А також обрати місце вакцинації.
Все просто: вакцинація потрібна, бо може врятувати ваше життя. Щеплення здатне повністю захистити від інфекційного захворювання або значно покращити його перебіг. Найбільше це стосується особливо важких або небезпечних захворювань, таких як COVID-19.
Всесвітня організація охорони здоров'я зараховує скепсис щодо щеплень до списку найбільших світових загроз разом із забрудненням повітря, зміною клімату, вірусом Ебола та ВІЛом. Проти більшості загроз ми можемо зробити маленький особистий внесок. Маленька ін’єкція – приклад тому.