"Останнім шляхом Кобзаря"
Із нагоди 160-ої річниці перепоховання Тараса Шевченка сьогодні в Каневі пройшла традиційна піша хода "Останнім шляхом Кобзаря". Небайдужі з усієї України пройшлися від Успенського собору до Чернечої гори, де знаходиться могила поета.
До спільної ходи долучилася і делегація від Тальнівської міської територіальної громади.
Вихованці канівських шкіл та садочків улаштували "живий коридор" для тих, хто йшов "Останнім шляхом Кобзаря". Діти у національному одязі з квітами і прапорцями вигукували "Слава Україні!", "Слава нації!".
Біля підніжжя Чернечої гори учасників ходи вітали самодіяльні фольклорні гурти, містечко народних майстрів.
А на її вершині зведений хор Черкаського академічного заслуженого українського народного хору та обласної капели бандуристів виконував пісні на вірші Тараса Шевченка.
Перед початком ушанувальної ходи в Успенському соборі відбувся молебень.
На річницю перепоховання великого кобзаря, генія та пророка до Канева прибув Очільник Черкаської ОДА Олександр Скічко.
«Канів сьогодні традиційно скликав нащадків Тараса Шевченка звідусіль, Минає 160 років, як він знайшов тут вічний спокій. Тарас Шевченко – геніальний український письменник, знаний у всьому світі. Його читають, ним захоплюються. А Чернеча Гора, без сумніву, справжнє місце сили» - відзначив Олександр Скічко.
Ушанувати пам'ять Тараса Шевченка до Чернечої гори сьогодні прийшли десятки тисяч людей, адже вічно нетлінна творчість геніального сина України сьогодні крізь плин років жива подихом життя, биттям гарячого людського серця, а полум’яне слово вражає, пориває серця людей до національного самоусвідомлення та самоствердження в єдиній соборній, незалежній українській державі.