Стан ринку праці Тальнівщини, результати діяльності Тальнівської районної філії Черкаського ОЦЗ  у січні – травні 2021 року

Дата: 10.06.2021 08:07

Чисельність осіб, працевлаштованих за сприяння Тальнівської районної філії Черкаського ОЦЗ становила 708 осіб. При цьому, 25% з них були працевлаштовані оперативно до набуття  статусу безробітного.

З числа колишніх безробітних  64% знайшли роботу у сільському, лісовому та рибному господарстві, 6% - у переробній промисловості; 5% у оптовій і роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів.

За сприяння районної філії забезпечена тимчасова зайнятість 322 безробітним, які брали участь в інших роботах тимчасового характеру у роботавців Тальнівщини. Переважна кількість була зайнята на роботах в аграрному секторі.

Завдяки оперативному працевлаштуванню, кількість безробітних станом на 1 червня 2021 року становила 499 осіб.

Станом на 1 червня 2021 року допомогу по безробіттю отримують 464 особи.

Структура зареєстрованих безробітних станом на 1 червня 2021 року у Тальнівській районній філії Черкаського ОЦЗ.

За статтю: у загальній кількості зареєстрованих безробітних, чоловіки становили – 193 особи (або 38,7%), жінки – 306 осіб (або 61,3%).

За віковими групами: 21,2% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років; 27,5% - у віці від 35 до 45 років; 51% - у віці понад 45 років.

За освітою: 51% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту; 32% – професійно-технічну; 15% – загальну середню освіту.

За видами економічної діяльності: серед зареєстрованих безробітних 20% раніше були зайняті у сільському, лісовому та рибному господарстві; 11% – у оптовій та роздрібній торгівлі; 12 % - у переробній промисловості;  31% - у державному управлінні й обороні.

За професійними групами: серед зареєстрованих безробітних переважають представники найпростіших професій (18,6%), законодавці, вищі державні службовці, керівники (18%),  працівники сфери торгівлі та послуг (12%), робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (11%).

За період січень – травень 2021 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Тальнівської районної філії становила 706 одиниць, з них укомплектовані Тальнівською районною філією 653 одиниці (92%).

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 7,1 тис. грн.,  що на 1516 грн. (21 %) більше, ніж  на 1 червня 2020 року.

За видами економічної діяльності: більшість вакансій налічується на підприємствах сільського, лісового та рибного господарств (66%), надання інших видів послуг (7%), переробної промисловості (6%), на підприємствах охорони здоров’я та наданні соціальної допомоги (4%), оптова та роздрібна торгівля (3,8%).

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (трактористи та водії) (38%), на найпростіші професії (24%), кваліфікованих робітників з інструментом (7%), на працівників сфери торгівлі та послуг (6%).