МЕЛЬНИЧЕНКО Віктор Васильович

Дата: 25.08.2023 15:35

МЕЛЬНИЧЕНКО

Віктор Васильович

Дата, місце народження: 24 травня 1972 року, с. Веселий Кут Тальнівського району Черкаської області

Звання: сержант

Дата, місце загибелі: 12 жовтня 2014 року, м. Дебальцево Донецької області Місце поховання: с. Веселий Кут

МЕЛЬНИЧЕНКО Віктор Васильович

народився 24 травня 1972 року в селі Веселий Кут Тальнівського району Черкаської області. Закінчив середню школу села Веселий Кут, потім вступив до Уманського ПТУ №36, де здобув професію механізатора.

Проходив строкову військову службу в лавах Збройних Сил України.

6 серпня 2014 року Тальнівським районним військовим комісаріатом Черкаської області мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив водієм 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади Сухопутних військ Збройних Сил України.

Протягом літа-осені 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України.

12 жовтня 2014 року сержант Мельниченко загинув під час мінометного обстрілу поблизу міста Дебальцево Донецької області внаслідок смертельного поранення, що спричинило численні ушкодження внутрішніх органів.

15 жовтня 2014 року похований на кладовищі села Веселий Кут Тальнівського району Черкаської області.

У смутку залишилися дружина Ірина Михайлівна, сини - Владислав, Микола та брат з родиною.

Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (23.05.2015; посмертно) та медаллю «За заслуги перед Черкащиною» (посмертно).

На знак вшанування Віктора Мельниченка встановлено меморіальні дошки на пам'ятнику Героям Небесної Сотні у Тальному та 22 травня 2015 року в селі Веселий Кут на будівлі загальноосвітньої школи.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 3, місце 34.

Згідно рішення сесії Тальнівської районної ради йому присвоєно звання «Почесний громадянин Тальнівщини» (посмертно).