ОВЕРЧЕНКО Дмитро Олександрович

Дмитро Олександрович

Дата, місце народження: 24 січня 1989 року, м. Кривий Ріг

Звання: солдат

Посада: старший сапер 1-го механізованого батальйону 72-ої  Білоцерківської окремої механізованої бригади

Дата, місце загибелі: 29 січня 2017 року, м. Авдіївка Донецької області

Місце поховання: с. Вишнопіль

ОВЕРЧЕНКО Дмитро Олександрович

народився 24 січня 1989 року, м. Кривий Ріг. Виріс у багатодітній родині, з двома братами і двома сестрами. Родина переїхала у с. Варварівка Долинського району Кіровоградської області, але Дмитро згодом повернувся до Вишнополя, де й жив останні сім років.

Учасник АТО. Вступив на військову службу за контрактом. Дмитро служив старшим сапером 1-го механізованого батальйону 72-ої  Білоцерківської окремої механізованої бригади.

Вранці 29 січня 2017 року штурмова група 1-го механізованого батальйону під командуванням капітана Андрія Кизила під час контратаки зайняла взводний опорний пункт (ВОП) противника і тримала оборону до підходу основних сил                     1-го батальйону. Сапер Оверченко встановив біля нової позиції мінне загородження. Військовики відбили ворожу атаку, після чого зі сторони терористів розпочався артилерійський і мінометний обстріл. О 9:40 год. внаслідок прямого влучення міни калібру 120 мм в окоп загинуло троє бійців штурмової групи, серед них і солдат Дмитро Оверченко.

Похоронений Герой у с. Вишнопіль Тальнівського району.

Дмитра нагороджено:

- Орденом «За мужність» III ступеня  за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі;

- Почесною відзнакою «За заслуги перед Черкащиною»;

- пам'ятною медаллю від організації «Спілка матерів миру» (посмертно).

Згідно рішення сесії Тальнівської районної ради Дмитру Оверченку присвоєно звання «Почесний громадянин Тальнівщини» (посмертно).

На пам’ятному знаку Героям Небесної Сотні у Тальному встановлено меморіальну дошку.