ЖОВТОБРЮХ Артем Олегович

Дата: 25.08.2023 15:45

ЖОВТОБРЮХ

Артем Олегович

Дата, місце народження: 11 квітня 1997 року, с. Криві Коліна Тальнівського району Черкаської області

Звання: старший матрос

Посада: оператор  36-ї окремої бригади морської піхоти

Дата, місце загибелі: 14 лютого 2018 року в районі с. Широкино Волноваського району Донецької області

Місце поховання: с. Криві Коліна

ЖОВТОБРЮХ Артем Олегович

народився 11 квітня 1997 року в с. Криві Коліна Тальнівського району Черкаської області.

Згодом сімя Артема переїхала до Тального, де він ходив до дитячого садочка «Сонечко», потім пішов до першого класу ЗОШ І-ІІ ст. №3.

Старанний, відповідальний Артем намагався бути першим в усьому. Користувався повагою серед однокласників. Обожнював спорт. Захоплювався футболом. Вправний  голкіпер неодноразово рятував свою команду від поразки.

У 2012 році вступив на навчання до Черкаського професійно-будівельного ліцею, де здобув професію «Монтажник гіпсокартонних конструкцій». З початком вторгнення рашистів до України Артем активно зайнявся волонтерством. І у 2015 році, щойно закінчивши училище, відразу пішов до військкомату та був призваний на військову службу до військово-морських сил ЗСУ.  Цілеспрямований, патріотичний юнак з гордістю виконував свій військовий обов’язок, вдосконалював свої знання та навички. Пишався тим, що подолавши смугу перешкод,  отримав право носити чорний берет морського піхотинця.

Брав участь у міжнародних військово-морських навчаннях «Сі Бриз 2017» та був нагороджений Грамотою командувача військово-морських сил ЗСУ віце-адмірала Воронченка І.О. та аналогічною Грамотою від американських військовослужбовців.

Учасник АТО. Служив оператором у 36-ій окремій бригаді морської піхоти, мав звання - старший матрос.

Артем був добрим, любив життя, мав великі плани, один з яких -  здобути вищу освіту. Та доля розпорядилася по іншому…

14 лютого 2018 року під час несення служби в районі                                                с. Широкино Волноваського району Донецької області Жовтобрюх Артем Олегович загинув.

У Артема залишились мати та сестра.

Місце поховання: с. Криві Коліна, Тальнівський район, Черкаська область.

Нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції».

Нагороджений відзнакою "За оборону Маріуполя".

Нагороджений відзнакою Начальника Генерального Штабу Збройних сил України «Учасник АТО».

Нагороджений відзнакою Начальника Генерального Штабу Збройних сил України «За взірцевість у військовій службі» ІІІ ступеня.

За особисту мужність, героїзм і самопожертву виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Тальнівська районна рада присвоїла Артему Жовтобрюху посмертно звання «Почесний громадянин Тальнівщини».

11 квітня 2018 року започатковано футбольний турнір  памяті Артема Жовтобрюха.

На пам’ятному знаку Героям Небесної Сотні у Тальному  та на стінах рідної школи, встановлено меморіальні дошки.