Тальнівська міська територіальна громада
Тальнівська міська територіальна громада

Порядок проведення робіт в охоронних зонах газорозподільної мережі: вимоги та обмеження

Дата: 24.03.2025 11:22
Кількість переглядів: 21

Згідно вимог п.4. Глави 4 Розділу 3 Кодексу: власники або користувачі земельноїФото без опису ділянки. органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, Оператори ГРМ вживають заходів щодо охорони земель та дотримання встановлених обмежень у використанні земель охоронних зон об’єктів ГРМ.

Відповідно п.5 Глави 4 Розділу 3 Кодексу: земельні ділянки, що входять до охоронних зон використовуються власниками. орендарями земельних ділянок. землевласниками та землекористувачами з обов’язковим дотриманням вимог цього Кодексу.

Згідно норм Кодексу, сільськогосподарські роботи в охоронних зонах проводяться власниками, орендарями земельних ділянок, землевласниками та землекористувачами з попереднім повідомленням про їх початок Оператора ГРМ. Проведення ремонтних будівельних та/або земляних робіт в охоронній зоні ГРМ здійснюється відповідно до законодавства за письмовим погодженням Оператора ГРМ (п. 6, 7 Глави 4 Розділу 3 Кодексу).

Межі охоронних зон газорозподільної системи визначаються відповідно до Правил безпеки систем газопостачання (ПБСГ).

Відповідно до вимог п.1.12 ПБСГ: з метою забезпечення безпечних умов експлуатації та виключення можливості пошкодження газорозподільної системи вздовж її траси в межах охоронної зони не допускаються:

- обмеження доступу обслуговуючого персоналу у світлу пору доби, а при аварійній ситуації - цілодобово;

- складування матеріалів і устаткування;

- ведення земляних та будівельно-монтажних робіт;

- садіння дерев;

- улаштування стоянок автотранспорту, гаражів та інших споруд, у тому числі тимчасових. Технічні смуги для ГРП, ШГРП дорівнюють не менше ніж 10 м по периметру цих споруд.

 

Порядок проведення земляних робіт в охоронних зонах ГРМ:

 

1. До початку ремонтних, будівельних та земляних робіт в охоронній зоні наказом

організації, що проводить роботи, з числа фахівців призначається особа, відповідальна за проведення ремонтних, будівельних та земляних робіт (керівник робіт).

2. Юридичні та фізичні особи, а також фізичні особи-підприємці для отримання погодження Оператора ГРМ на проведення ремонтних, будівельних та/або земляних робіт в охоронній зоні ГРМ повинні подати Оператору ГРМ заяву (лист) на отримання погодження. В заяві (листі) обов’язково вказується: характер виконання робіт, адреса виконання робіт (з прив’язкою до місцевості, постійних споруд, тощо), запланована дата проведення робіт, відповідальна особа за проведення земляних робіт та контактні номери телефонів.

3. Оператор ГРМ протягом 10 робочих днів з дня реєстрації письмового звернення юридичної чи фізичної особи або фізичної особи-підприємця щодо погодження проведення ремонтних, будівельних та/або земляних робіт в охоронній зоні ГРМ має надати письмове погодження або письмову обґрунтовану відмову. Письмове погодження надається на безоплатній основі за адресою: вул. Павла Скоропадського, 11-Б, м. Звенигородка, Черкаської області.

4. Юридичні та фізичні особи, а також фізичні особи-підприємці, що проводять ремонтні, будівельні та земляні роботи в охоронних зонах, зобов’язані не пізніше ніж за добу до початку робіт, після отримання письмового погодження оператора ГРМ, повідомити представника Оператора ГРМ (Тальнівської дільниці Звенигородського УЕГГ Черкаської філії) щодо проведення робіт листом, або за телефоном: 050-315-59-52; e-mail: n.khornenko@grmu.com.ua

5. Юридичні та фізичні особи, а також фізичні особи-підприємці, які отримали письмове погодження Оператора ГРМ, зобов’язані керуватися порядком проведення ремонтних, будівельних та земляних робіт і дотримуватися умов їх виконання з урахуванням вимог письмового погодження Оператора ГРМ.

 

До початку робіт поблизу підземного газопроводу організація, що виконує земляні роботи повинна визначити фактичне місцезнаходження його шляхом відкриття шурфів вручну в присутності представника Оператора ГРМ (Тальнівської дільниці Звенигородського УЕГГ Черкаської філії).

При механізованому відкритті шурфів останній шар ґрунту над газопроводом товщиною не менше 300 мм повинен вилучатися вручну з додержанням запобіжних заходів щодо ушкодження газопроводу. Розробка ґрунту механізмами над газопроводом і підкопка під газопроводом не дозволяється.

Ударні механізми для розпушування ґрунту можуть застосовуватися на відстані не ближче ніж 3 м від підземного газопроводу, а механізми, здатні значно відхилятися від вертикальної осі навідстані не ближче ніж 5 м. Забивання падь (шунтів) дозволяється проводити на відстані не ближче ніж ЗО м від газопроводу.

 

Організація, що виконує земляні роботи повинна:

- не допускати пошкодження газопроводу та споруд на них;

- не допускати провисання газопроводу та обвалу ґрунту в траншеях, для чого влаштовувати кріплення відкритого газопроводу на опорах через кожні 2 м та кріплення стін траншеї;

- виконувати засипку газопроводу піском з трамбуванням пазух та змивання водою;

- при виявленні на місці проведення ремонтних, будівельних та земляних робіт підземних комунікацій і споруд, що не значаться в проектній документації, призупинити роботи, вжити заходів щодо забезпечення збереження цих комунікацій і споруд, з’ясувати суб’єкт господарювання, що здійснює їх експлуатацію, та викликати його представника на місце робіт;

- у разі пошкодження газопроводу або виявлення витоку газу в процесі проведення ремонтних, будівельних сільськогосподарських та земляних робіт, негайно вивести на безпечну відстань весь персонал та негайно сповістити бригаду АДС Тальнівської дільниці Звенигородського УЕГГ Черкаської філії по тел. 104 про пошкодження (витік газу).

- до прибуття бригади АДС вжити заходів щодо забезпечення охорони аварійної ділянки для попередження доступу в охоронну зону сторонніх осіб і транспортних засобів;

- після пред’явлення службового посвідчення представника Оператора ГРМ (Тальнівської дільниці Звенигородського УЕГГ Черкаської філії) надати до перевірки документи, що надають право на проведення земляних робіт в охоронній зоні об’єктів ГРМ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора